آخرین اخبار : 

جزوه درس دوم و سوم تاریخ ۲ یازدهم انسانی

جزوه و تست درس دوم و سوم تاریخ ۲ یازدهم انسانی

جزوه درس دوم و سوم تاریخ یازدهم

درس تاریخ جز دروس اختصاصی رشته انسانی محسوب شده که علاوه بر امتحانات، دانش آموزان دراین کنکور ۹۶ نیز باید به سؤالات آن پاسخ دهند. اگر به‌طور مداوم درس‌های خوانده‌شده مرور و به حافظه‌ی بلندمدت سپرده شود کسب نمره‌ی خوب دراین آن به راحتی امکان‌پذیر هست. ما نیز بخاطر شما جزوه درس دوم و سوم یعنی روش پژوهش دراین تاریخ؛ بررسی و سنجش اعتبار شواهد و مدارک و اسلام دراین مکه ازاین تاریخ یازدهم انسانی به همراه تست‌های کافی با پاسخنامه تشریحی که دراین پایان هر درس می‌تواند به فهم کامل این دروس به شما کمک نماید، قرار داده ایم.

هم چنین آزمون های آزمایشی قلمچی و گزینه دو  یازدهم دراین سایت قرار گرفته است که ازاین دسته بندی سایت می توانید به آنها دسترسی داشته باشید.
این جزوه توسط انتشارات خیلی سبز به طور رایگان منتشر شده است.


نکته: (لینک دانلود فایل دراین پایین نوشته قرار گرفته است)

 

بهتر است کمی لحظه بخاطر خواندن متن زیر قرار دهید

 

بهتر است جای لیست های بلند بیهوده خود را به لیست های کوچکتر بدهید.

.

ازاین تهیه لیست‌های طوماری و بیهوده کارهای روزانه‌تان صرف‌نظر کنید، به این دلیل اینکه چنین لیست‌هایی فقط بخاطر خاک خوردن نوشته می‌شوند.

اصلاً تا حالا توانسته‌اید چنین لیست‌هایی را به اتمام برسانید؟؟

اگر کمی فکر کنید می‌بینید بعد ازاین انجام تعدادی ازاین آن‌ها خسته شده و دیگر تلاشی بخاطر اتمام آن‌ها نکرده‌اید و یا به‌گونه‌ای سرهم بندی کرده و خودتان را گول‌زده‌اید.

هر چه تعداد موارد انجام نشده کارهایی مورد نظرتان بیشتر باشد احساس ناراحتی هم بیشتر و دراین نهایت دیگر به آن‌ها توجهی نکرده و استرس بر شما غلبه می‌کند.

اما یک راه‌حل ساده هم وجود دارد و آن این است که لیست‌های طوماری و بلند خود را به لیست‌های کوچک‌تر تبدیل کرده، به عنوان مثال یک لیست ۱۰۰ موردی را به ۱۰ لیست ۱۰ موردی تبدیل کنید و با انجام ۱ مورد ازاین لیست ۱۰ تایی ۱۰ درصد کار را انجام داده‌اید درست است که ما ۹۹ درصد کار را هنوز انجام نداده‌ایم ولی دراین عوض زمانی که به لیست نگاه می‌کنیم دچار استرس و کاهش انگیزه نمی‌شوید و کم‌کم ۹۹ درصد دیگر را به اتمام می‌رسانید.

با آنکه ازاین نظر خیلی‌ها ساده و بی‌فایده به نظر می‌رسد ولی تقسیم وظایف و تبدیل آن‌ها به بخش‌های کوچک‌تر اثر بسزایی بر روی انگیزه و خلاقیت شما دارد.

نکته بعدی که باید به آن توجه کنید این است که وظایف و آیتم‌های مهم‌تر را دراین بالای لیست و پس ازاین انجام آن سراغ آیتم بعدی بروید که باعث می‌شود همیشه فقط یک آیتم مهم‌ترین آیتم و وظیفه به شمار آید و به دنبال آن تنها بر روی یک آیتم تمرکز کرده باشید. 

صفحه لینکهای دانلود


گرداوری :نیو درس