آخرین اخبار : 

سوتی عجیب علی کریمی در اینستاگرام به مناسبت روز کوروش+عکس

علی کریمی با انتشار عکسی به مناسبت روز کوروش در اینستاگرام خود واکنشهای زیادی را برانگیخت

نیودرس به نقل از فرهو ؛ همزمان با روز ۷ آبان که در منابع غیر رسمی به نام کوروش پادشاه هخامنشی نامگذاری شده است علی کریمی بازیکن سابق تیم ملی و تیم پرسپولیس با انتشار عکسی در اینستاگرام به نوبه خود این روز را گرامی داشته است. اما نکته جالب این تصویر نوشته و توضیح اش است.

سوتی عجیب علی کریمی در اینستاگرام به مناسبت روز کوروش+عکس

در این عکس که مقبره کوروش هم در آن وجود دارد نوشته شده است:” تمام سپاسم از آن کسیست که به من نیازی نداشت اما فراموشم نکرد(کوروش کبیر) “ این در حالی است که این جمله هیچ ربطی به پادشاه هخامنشیان ندارد و اساسا کوروش کبیر چنین جمله ای را نگفته است بلکه این نوشته مربوط به جمله ای از ویلیام شکسپیر نویسنده و شاعر انگلیسی است.

همچنین در توضیح این عکس نوشته شده است: “اى پسرمن نيكوكار باش نه بد كار، زيرا زندگانى انسان جاودان نيست و هيچ چيز از كردار نيك لازمتر نمى باشد ( كوروش كبير)” که باز هم این جمله مربوط به کوروش نیست و نوشته ای از نامه ۳۱ نهج البلاغه امیرالمونین علی (علیه السلام) است.

سوتی عجیب علی کریمی در اینستاگرام به مناسبت روز کوروش+عکس

به نظر می رسد علی کریمی این نوشته ها را از منابع غیر معتبر اینترنتی تهیه کرده است. همچنین کاربران زیادی در اینستاگرام و توییتر به این موضوع واکنش نشان داده اند هرچند به دلیل بسته بودن قابلیت نظردهی در اینستاگرام علی کریمی واکنشی در صفحه این بازیکن از سوی کاربران دیده نمی شود.


(منبع: farhoo.com)
گرداوری :نیو درس